Data publikacji:
Pompy ciepła

Sala szkoleniowo-wystawowa z produktami marki Mitsubishi Electric już otwarta!

To totalna nowość na mapie Ostrowa Wielkopolskiego! Cieszymy się, że możemy zaprezentować naszą najnowszą salę wystawowo-szkoleniową, w której główną rolę odgrywają produkty marki Mitsubishi Electric.

Ta nowoczesna przestrzeń nie tylko pozwala nam na prezentację szerokiej gamy urządzeń, ale także umożliwia praktyczne zaprezentowanie działania pomp ciepła oraz różnorodnych klimatyzatorów, które są wpełni działającymi układami. Szkolenie podzielone było na dwie fascynujące części, które otworzyły drzwi do świata tych zaawansowanych technologii.

Koniec roku to początek czegoś nowego!

W miniony piątek mieliśmy przyjemność otworzyć showroom w siedzibie naszej firmy w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Prądzyńskiego 30. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia, mieliśmy możliwość zaprosić na szkolenie produktowe cenionych projektantów. Na spotkaniu mieli oni możliwosć pogłębienia wiedzy na temat pomp ciepła i klimatyzacji marki Mitsubishi Electric. Nasza sala wystawowa jest nie tylko miejscem prezentacji, służy również edukacji. Nasi eksperci służą wiedzą i doświadczeniem, odpowiadają na pytania oraz prezentują różne rodzaje pomp ciepła dostępne na rynku OZE.

To dla nas zaszczyt móc dzielić się  innowacyjną technologią marki Mitsubishi Electric z naszymi klientami i pokazać, jak rozwiązania oparte na pompach ciepła mogą rewolucjonizować sposób, w jaki myślimy o efektywnym i ekologicznym ogrzewaniu oraz chłodzeniu pomieszczeń.

Szkolenie z pomp ciepła - co nowego w Mitsubishi?

Pierwsza część poświęcona była pompom ciepła Mitsubishi Electric. Podczas spotkania zaproszone osoby miały możliwośc dowiedzieć się jak odpowiednio dobierać te urządzenia, by były jak najbardziej efektywne i oszczędne.

Prezentacja obejmowała flagowe już modele m.in. Zubadan oraz Eco Inverter. Prowadzący Dariusz Trawczyński z Mitsubishi Electric z Poznania przygotował dla uczestników sporą dawkę informacji. 


Pompa ciepła Zubadan - grzanie i chłodzenie budynku w jednym!

Pomimo tego, że pompy Mitsubishi to niezawodne pompy ciepła, producent cały czas ulepsza swoje urządzenia. Dzięki udoskonaleniu modelu Zubadan, nowe jednostki będą miały możliwość nie tylko grzać, ale także chłodzić budynek. Jest to nowość w przypadku tego modelu, dotychcczas Zubadany posiadały tylko tryb grzania. Kolejnym atutem nowych jednostek Zubadan jest zwiększona gwarantowana moc grzewcza aż do -30°C na zewnątrz. Co to oznacza dla użytkownika? Decydując się na ten model pompy ciepła masz pewność, że "nie odmówi ona posłuszeństwa" nawet przy tak dużych mrozach.

Dodatkowo pompy z opatentowaną technologią Zubadan pracują ze swoją nominalną mocą w temperaturze zewnętrznej do -15°C i to bez użycia grzałek!

Wzmocnione jednostki Eco Inverter!

Od dawna wiadomo, że model Eco Iverter to doskonałe rozwiązanie do nowych budynków z instalacją podłogową. Również w kwestii tego modelu Mitsubishi Electric nie pozostaje w tyle!

Z końcem tego roku firma Mitsubishi wypuściła na rynek nowe jednostki zewnętrzne Eco Inverter!

Dostępne są w dwóch rozmiarach obudowy oraz czterech wariantach mocy grzewczej.  Jednym z atutów nowych jednostek jest zwiększony gwarantowany zakres pracy grzania z -20°C do -25°C na zewnątrz. Dodatkowo modele Eco Inverter mogą osiągnąć temperaturę zasilania do 60°C bez użycia grzałek elektrycznych.

Hyper Heating - technologia opracowana z myślą o bardzo zimnym klimacie.

Nowe jednostki zewnętrzne Eco Inverter Hyper Heating zaprojektowano specjalnie do budynków znajdujących się w zimnym klimacie. Co je wyróżnia?
 • Gwarancja nominalnej mocy grzewczej do -15 °C
 • Wbudowana w agregat grzałka tacy ociekowej
 • Zoptymalizowany tryb odszraniania.
Pomimo zwiększonej wydajności urządzenia są one nadal wysoce energooszczędne i osiągają klasę energetyczną A++.

Pompa ciepła z czynnikiem R290 od Mitsubishi od stycznia w sprzedaży!


Ostatnim punktem tej części szkolenia była prezentacja nowego modelu pompy ciepła Mitsubishi na czynnik R290. Dariusz przekazał nam kilka "smaczków" na temat tego modelu. Długo wyczekiwana premiera zaplanowana jest na styczeń 2024 r. Jest to pompa ciepła typu monoblok a jej maksymalna temperatura zasilania to 75°C. Już wkrótce w oddzielnym artykule podzielimy się z Wami wiedzą na temat tej nowości.

Systemy klimatyzacji Mitsubishi dla Twojego domu i firmy

Po krótkiej przerwie rozpoczęliśmy drugą część szkolenia, które dotyczyło systemów klimatyzacji od Mitsubishi Electric. Tą część szkolenia poprowadził dla nas Maciej Ciołkiewicz również z zespołu Mitsubishi z Poznania. Dzięki wieleletniemu doświadczeniu i ogromnej wiedzy jaką posiada Maciej, nasi goście dowiedzieli się czym różni się system klimatyzacji do domów jednorodzinnych od rozudowanych systemów VRF przeznaczony do dużych obiektów i inwestycji.

Klimatyzatory Mitsubishi Electric - Innowacyjne Rozwiązania dla Domu i Firmy


Klimatyzacja stała się nieodłącznym elementem naszego codziennego życia, zarówno w domu, jak i w miejscach pracy. Wśród różnorodnych dostępnych na rynku rozwiązań, firma Mitsubishi Electric od lat wyróżnia się innowacyjnym podejściem do chłodzenia i ogrzewania pomieszczeń. Ich klimatyzatory oraz systemy VRF (Variable Refrigerant Flow) stanowią doskonałe przykłady nowoczesnych technologii, które rewolucjonizują sposób, w jaki kontrolujemy temperaturę wewnątrz budynków.

Klimatyzatory Mitsubishi - Zalety i Zastosowania

Klimatyzatory Mitsubishi Electric oferują szereg zalet, które przekładają się na wygodę, efektywność i oszczędność energii. Dostępne w różnych konfiguracjach, od jednostek ścienno-sufitowych po kasetonowe, są doskonałym rozwiązaniem zarówno dla domów jednorodzinnych, jak i obiektów komercyjnych czy przemysłowych.

Co wyróżnia klimatyzatory Mitsubishi?

 • Wyjątkowa efektywność energetyczna:
  Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii, klimatyzatory Mitsubishi Electric cechuje wysoka wydajność przy minimalnym zużyciu energii, co przekłada się na oszczędności w długoterminowej perspektywie.

 • Precyzyjna kontrola temperatury:
  Systemy te umożliwiają precyzyjną regulację temperatury i nawilżania powietrza, co zapewnia komfortowe warunki życia i pracy.

 • Cicha praca:
  Klimatyzatory Mitsubishi Electric działają bardzo cicho, co sprawia, że są idealne do użytku zarówno w domu, jak i w miejscach, gdzie wymagana jest niska emisja hałasu.

 • Zróżnicowane zastosowania:
  Od domowych instalacji po kompleksowe systemy dla dużych obiektów komercyjnych czy biurowych, klimatyzatory Mitsubishi Electric są wszechstronne i elastyczne w zastosowaniu

System VRF Mitsubishi - Rozwiązanie dla Dużych Obiektów

System VRF (Variable Refrigerant Flow) od Mitsubishi Electric to zaawansowane rozwiązanie zapewniające efektywne chłodzenie i ogrzewanie dla dużych budynków. Dzięki zastosowaniu tej technologii, możliwe jest jednoczesne regulowanie temperatury w różnych strefach budynku, co stanowi kluczową zaletę systemu VRF. Dodatkowo, system ten charakteryzuje się:

 • Elastycznością i skalowalnością:
  Doskonale sprawdza się w obiektach o zróżnicowanej wielkości, umożliwiając niezależną kontrolę temperatury w poszczególnych pomieszczeniach.

 • Energooszczędność:
  Dzięki precyzyjnemu zarządzaniu przepływem chłodziwa, system VRF Mitsubishi Electric gwarantuje minimalne zużycie energii, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji.


System VRF od Mitsubishi Electric to doskonałe rozwiązanie dla hoteli, biurowców, centrów handlowych czy innych dużych obiektów, gdzie istotne jest utrzymanie optymalnej temperatury w różnych strefach.

System VRF od Mitsubishi Electric - doskonałe rozwiązanie dla hoteli, biurowców, centrów handlowych czy innych dużych obiektów.

Wysokiej klasy systemy VRF oferowane przez firmę Mitubishi to idealny wybór do dużych inwestycji, gdzie istotne jest utrzymanie optymalnej temperatury w różnych strefach.

Klimatyzatory Mitsubishi Electric oraz system VRF są wyborem przyszłościowym, zapewniającym nie tylko komfort, ale także oszczędność energii i elastyczność w zarządzaniu klimatem w różnego rodzaju obiektach. Dzięki swojej innowacyjności i zaawansowanej technologii, produkty te pozostają liderem na rynku klimatyzacyjnym. Klimatyzatory Mitsubishi łączą w sobie wysoką jakość wykonania, wydajność oraz szeroką gamę dostępnych modeli.

Podsumowanie szkolenia z Mitsubishi Electric.


W związku z otwarciem naszej sali wystawowej, Mitsubishi Electric przygotowało dla nas dwie niespodzianki. Spotkanie uświetnił sushi master Pan Marcin Kaczmarek z restauracji Yattai Sushi Bar z Poznania. Przepyszne sushi mogliśmy testować przez cały okres szkolenia. Jest to naszym zdaniem najlepsze sushi w wielkopolsce!

Ostatnim punktem spotkania była muzyczna integracja. Dzięki firmie Mitsubishi mieliśmy możliwość skorzystania z warsztatów gry na bębnach afrykańskich z Lepsza Strona Integracji - City Bum Bum z Łodzi. Po tak sporej dawce wiedzy była to na prawdę trafiona niesodzianka! Serdecznie polecamy tego typu warsztaty - niesamowita atmosfera i radość z integracji.