W BIO-KLIM wykonujemy kompleksowo instalacje z zakresu ogrzewania centralnego, ogrzewania podłogowego oraz wodno - kanalizacyjnego.

Co obejmują instalacje sanitarne?

Na instalacje sanitarne składają się różne sieci, które służą doprowadzaniu wody ciepłej i zimnej, rozprowadzaniu jej w instalacji na ogrzewanie budynku, wodę użytkową oraz odprowadzaniu ścieków.


Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje instalacji sanitarnych:

 • instalacja grzewcza - to inaczej system ogrzewania budynku, co wchodzi w jej skład? W skład instalacji grzewczej wchodzi żródło ciepła np. pompa ciepła, bufor oraz system rur doprowadzających ciepłą wodę do grzejników bądź rurek zlokalizowanych w podłodze. Woda w instalacji krąży w obiegu zamkniętym i jest rozprowadzana grawitacyjnie bądź mechanicznie za pomocą pompy.
 • instalacja wodna - to nic innego jak woda użytkowa. Składa się z systemu rur, zaworów i urządzeń końcowych tj. baterie kuchennie i łazienkowe oraz zbiorników na ciepłą wodę użytkową.
 • instalacja kanalizacyjna - to sieć umożliwiająca odprowadzenie z instalacji ścieków oraz zużytej wody na zewnątrz budynku. Najczęściej instalację domową łączy się z gminnym systemem kanalizacji. Jeśli w miejscu zamieszkania nie ma doprowadzonej kanalizacji, należy wybudować przydomową oczyszczalnię ścieków.

W BIO-KLIM wiemy jak ważna jest każda z wyżej wymienionych instalacji, dlatego oferujemy komplesowe usługi sanitarne. Każda oferta sporządzana jest indywidualnie na podstawie dokumentacji technicznej obiektu oraz wizji lokalnej. Wykonujemy instalacje w domach jednorodzinnych, w budynkach wielorodzinnych oraz budynkach przemysłowych i obiektach użyteczności publicznej.

Szukasz firmy, która kompleksowo wykona w Twoim ogrzewanie podłogowe oraz instalację wodno-kanalizacyjną?

Zadzwoń pod nr 608 516 632, napisz e-mail info@bio-klim.pl  bądź napisz wiadomość przez formularz kontaktowy.

Przygotujemy ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb!

Przejście do formularza kontaktowego

Czysta woda, komfort cieplny i sprawny system odprowadzania ścieków to podstawowe potrzeby każdego domownika. To wszystko gwarantują instalacje sanitarne. W BIO-KLIM, aby zapewnić jak najlepsze warunki życia naszym klientom, wykonujemy kompleksowo instalacje z zakresu ogrzewania centralnego, ogrzewania podłogowego oraz wodno-kanalizacyjnego z uwzględnieniem potrzeb mieszkańców.

Za co odpowiada centralne ogrzewanie?


Centralne ogrzewanie działa na zasadzie przewodzenia ciepła. Proces rozpoczyna się w kotle grzewczym, który podgrzewa wodę do odpowiedniej temperatury. Następnie, gorąca woda jest pompowana przez rury do odbiorników ciepła w pomieszczeniach, takich jak na przykład grzejniki.

Marzy Ci się ciepłe mieszkanie nawet podczas największych mrozów? Centralne ogrzewanie to podstawa. Ze względu na rolę, jaką odgrywa taki system, montaż ogrzewania najlepiej zlecić specjalistom. Pamiętaj, że każdy budynek jest inny. BIO-KLIM zadba o wszystkie etapy inwestycji — od wykonania projektu, przez dobór materiałów, po profesjonalny montaż.

Efektywne ogrzewanie podłogowe — co i jak?

Nie bez powodu jednym z częstszych wyborów systemu do ogrzania domu jest ogrzewanie podłogowe. Zapewnia ono równomierne rozprowadzanie ciepła po pomieszczeniu, a przy tym wpływa na oszczędność energii.

Musisz jednak wiedzieć, że projekt podłogówki wymaga skomplikowanych wyliczeń i uwzględnienia wielu aspektów takich, jak:

 • współczynnik przenikania ciepła,
 • układ i rozstaw rur,
 • rodzaj podłogi.

My zajmiemy się tym za Ciebie! Każda oferta sporządzana jest indywidualnie na podstawie dokumentacji technicznej obiektu oraz wizji lokalnej.

Komu zlecić montaż instalacji wodno-kanalizacyjnej?


Sprawna instalacja wodno-kanalizacyjna to przede wszystkim:

 • bezpieczeństwo sanitarno-higieniczne,
 • dostęp do czystej wody,
 • zgodność z przepisami,
 • oszczędność wody,
 • zapobieganie awariom.


To wymaga specjalistycznej wiedzy i śledzenia na bieżąco obowiązujących przepisów. Zależy Ci na kompleksowym montażu lub modernizacji kanalizacji? BIO-KLIM to firma działająca w tej branży już od 2007 roku. Serdecznie zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania dodatkowych informacji oraz bezpłatnej wyceny.