Zgłoszenie mikroinstalacji do Państwowej Straży Pożarnej pow. 6,5 kW

Od 19.09.2020 została zmieniona ustawa Prawa budowlanego, która wprowadziła obowiązek zgłoszenia do straży pożarnej mikroinstalacji fotowoltaicznej o mocy powyżej 6,5 kW.


Nasi klienci nie muszą martwić się skomplikowaną procedurą uzyskania zgody i zgłoszenia instalacji do straży. Wszelkie formalności są po naszej stronie, Ty otrzymujesz gotowy projekt!

Jak wygląda proces zgłoszenia PPOŻ w przypadku instalacji o mocy powyżej 6,5kW:

  • W pierwszym etapie wysyłamy projekt instalacji do rzeczoznawcy do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych aby uzyskać akceptację pod względem zgodności instalacji z wymaganiami ochrony przeciwpożarowej.
 
  • W kolejnym kroku dostarczamy do organów Państwowej Straży Pożarnej zgłoszenie oraz opieczętowaną przez rzeczoznawcę kserokopię planu instalacji fotowoltaicznej wraz ze schematem jednokreskowym.


Tak przygotowaną dokumentację dotyczącą instalacji fotowoltaicznej wraz z kartami gwarancyjnymi, kartami technicznymi oraz fakturą przesyłamy do naszych klientów.


Jeśli jesteś zainteresowany instalacją fotowoltaiczną, napisz przez formularz kontaktowy.

Przygotujemy darmową ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb!

Uzgodnienie PPOŻ instalacji fotowoltaicznej wykonuje się przede wszystkim aby upewnić się, że sytem został zaprojektowany zgodnie z obowiązującymi normami bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Dzięki temu mamy pewność, że instalacja nie stanowi ryzyka dla otoczenia i użytkownika.

Rzeczoznawca wydając decyzję pozytywną potwierdza, że system został zaprojektowany poprawnie i nie stanowi zagrożenia dla użytkownika. Z kolei zgłoszenie mikroinstalacji do Państwowej Straży Pożarnej może usprawnić ewentualne akcje ratownicze związane z pożarem. Dzięki zgłoszeniu Straż Pożarna może lepiej przygotować się do akcji, wiedząc w którym miejscu zamontowane są poszczególne elementy.
NASZE INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE Jesteś ciekawy jak wyglądaja mikroinstalacje fotowoltaiczne wykonane przez BIO-KLIM? Odwiedź naszą galerię i zapoznaj się z naszymi instalacjami!

Czytaj więcej
DOFINANSOWANIA DO FOTOWOLTAIKI Firma BIO-KLIM uzyska dla Ciebie dofinansowanie do mikroinstalacji całkowicie za darmo! Sprawdź z jakich programów możesz skorzystać!

Czytaj więcej
Informujemy, iż odpowiedź na Państwa pytanie zostanie udzielona przez firmę F.H.U. BIO-KLIM Adam Jańcik na podany adres e-mail. Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez firmę F.H.U. BIO-KLIM Adam Jańcik dla celów udzielenia odpowiedzi. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do uzyskania odpowiedzi. Administratorem danych jest firma F.H.U. BIO-KLIM Adam Jańcik.

Wysyłając wiadomość przez formularz kontaktowy wyrażasz zgodę na przekazywanie informacji handlowej drogą mailową i telefoniczną w ramach konsultacji*