Rekuperacja czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

Zapewnia komfortowy klimat w domu, dzięki wymianie zużytego powietrza w pomieszczeniu, na świeże z zewnątrz budynku, przy okazji ograniczając koszty ogrzewania.

Odpowiednia wymiana powietrza jest niezbędna do oddychania, dobrego samopoczucia oraz zdrowia człowieka. Głównym zadaniem wentylacji jest wymiana powietrza w pomieszczeniu w celu usunięcia zanieczyszczeń, powietrze z zewnątrz jest oczyszczane w filtrach, dzięki czemu do domu trafia czyste powietrze bez drobnoustrojów oraz alergenów.

Rekuperacja zapewnia odzysk temperatury z powietrza, które w tradycyjnych systemach wentylacyjnych bezpowrotnie ucieka. W wymienniku ciepła, czyli rekuperatorze, ciepłe powietrze z budynku ogrzewa czyste, często zimniejsze powietrze z zewnątrz. Dzięki temu zyskujemy świeże powietrze bez utraty ciepła, a przy okazji nieoceniony komfort oddychania.

Posiadamy duże doświadczenie w montażu wentylacji mechanicznej budynków usługowych, biurowych oraz przemysłowych.

W budynkach przemysłowych bardzo ważną rzeczą jest aby zapewnić odpowiednią świeżość powietrza w pomieszczeniu ze względów higienicznych min. usunięcie pyłów, zanieczyszczeń oraz zapachów wytworzonych przez człowieka, zwłaszcza w budynkach gdzie przebywa duża ilość ludzi.

Dzięki odpowiedniej wentylacji unikniemy zbytniego przesuszenia, czy zawilgocona budynku oraz tworzenia się szkodliwych dla organizmu grzybów i mikroorganizmów. Odpowiednia wentylacja wpływa pozytywnie na dobre samopoczucie i zdrowie użytkowników oraz na samą kondycję budynku.

W zakresie wentylacji nasza firma dostarczy Państwu najnowocześniejsze rozwiązania wiodących producentów urządzeń i instalacji wentylacyjnych, m.in. takich jak:

Wykonujemy pomiary

  • Prędkości przepływu powietrza w przewodach oraz na elementach zakańczających (kratki, anemostaty, nawiewniki, wywiewniki, czerpnie, wyrzutnie),
  • Wydajności i sprawności układów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych.

Nasze realizacje