Pompy ciepła powietrze-woda to nowoczesne i alternatywne urządzenia wykorzystujące energię cieplną zawartą w powietrzu.

Jedno urządzenie jest w stanie samodzielnie zapewnić ogrzewanie budynku, przygotować ciepłą wodę użytkową dla całej rodziny.

Wybór pompy ciepła jest nie tylko inwestycją w wygodny i wszechstronny ale również energooszczędny, cichy oraz przyjazny dla środowiska system grzewczy/chłodniczy. Mogą stanowić jedyne źródło ciepła lub współpracować z istniejącym urządzeniem grzewczym,

W związku z ciągle rosnącą średnią temperaturą powietrza w okresie zimowym wynikającą ze stale ocieplającego się klimatu, bardzo niskie temperatury ujemne występują w naszym kraju coraz rzadziej. Firma Mitsubishi Electric posiada w swojej ofercie dwa rodzaje pomp ciepła: Eko Inverter, dostosowane do nowo budowanych domów z instalacją grzewczą opartą na ogrzewaniu podłogowym, oraz Zubadan, który jest idealnym rozwiązaniem do budynków modernizowanych z ogrzewaniem podłogowym jak również z grzejnikami. Model ten jest zdolny do działania z pełną mocą przy -15°C, potrafi  również zapewnić komfort cieplny w budynku nawet w temperaturze - 28°C.

Zapoznaj się z naszymi realizacjami pomp ciepła

Zapraszamy do galeri zdjęć

Jak działa pompa ciepła?

Jednostka zewnętrzna w której zachodzi proces odparowania czynnika chłodniczego pobiera ciepło ze strumienia powietrza kierowanego na chłodnicę przez wentylatory. Jednostkę zewnętrzną można zlokalizować w dowolnym miejscu na gruncie, elewacji budynku czy też dachu. Atutem tej pompy ciepła jest fakt iż może zostać zamontowana w budynkach znajdujących się w okolicach zwartej zabudowy ze względu na niewystarczającą powierzchnię działki, na której znajduje się budynek, czy też niekorzystne warunki  geologiczne na terenie inwestycji.
Jednostka wewnętrzna przypomina swoim wyglądem lodówkę czy mały kocioł i może zostać ustawiona w dowolnym miejscu w budynku. Coraz częściej jest ona wyposażona w zintegrowany zasobnik co zapewnia możliwie najmniejsze jej wymiary. W jednostce wewnętrznej zachodzi proces wymiany ciepła między czynnikiem chłodniczym a wodą z instalacji budynku.

Proponujemy najwyższej jakości urządzenia sprawdzonej marki:

Jesteśmy autoryzowanym serwisem Mitsubishi Electric. Pompy ciepła, które proponujemy są objęte 5 letnią gwarancją producenta.