MOJE CIEPŁO - dofinansowanie do pomp ciepła dla nowych budynków

Jaki jest cel programu "Moje Ciepło"?

Głównym celem programu "Moje Ciepło" jest wsparcie indywidualnych inwestorów w zakupie i montażu pompy ciepła dla nowych budynków jednorodzinnych.  Dofinansowanie obejmuje montaż pompy ciepła wraz z osprzętem, zbiornikiem buforowym oraz zbiornikiem C.W.U.


Kto może starać się dofinansowanie?


Aby uzyskać dopłatę z programu "Moje Ciepło" należy spełnić poniższe warunki:

  • Wnioskodawcą jest osoba fizyczna będąca właścicielem bądź współwłaścicielem nowego budynku mieszkalnego jednorodzinnego.
  • na dzień składania wniosku o dofinansowanie nie złożono zawiadomienia o zakończeniu budowy budynku mieszkalnego jednorodzinnego lub nie złożono wniosku o wydanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j.: Dz. U. z 2020 r. poz. 1333, z późn.zm.)
  • złożono zawiadomienie o zakończeniu budowy budynku mieszkalnego jednorodzinnego lub złożono wniosek o wydanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie nie wcześniej niż 01.01.2021 r.
  • Beneficjentem musi być osoba wskazana w pozwoleniu na budowę lub zgłoszeniu budowy budynku mieszkalnego jednorodzinnego;
  • Wnioskodawca musi być wskazany jako nabywca/odbiorca na fakturze lub równorzędnym dokumencie księgowym.
Otrzymaj
7 000,00 zł dofinansowania
na pompę ciepła dla swojego nowego domu!
----------------------------------------->
Planujesz w swoim nowym domu zamontować pompę ciepła? Dzięki programowi Moje Ciepło obniż koszt pompy o 7 tysięcy złotych!

Kilka ważnych informacji o programie Moje Ciepło

Przy składaniu wniosków o dopłatę do pompy ciepła należy pamiętać, że:
  • Nabór wniosków odbywa się w trybie ciągłym od 29.04.2022 r. do 31.12.2026 r. lub do wyczerpania środków.
  • Wnioski przyjmowane są wyłącznie w wersji elektronicznej przez GWD (generator wniosków o dofinansowanie) - należy pamiętać, że niezbędny jest do tego Profil Zaufany.
  • Wnioski składane w 2023 r. i później, obejmują budynki których wskaźnik EP budynku nie przekroczy 55 kWh(m²xrok).
    Zapotrzebowanie na energie pierwotną musi być potwierdzone wpisem w książce budowy lub świadectwem charakterystyki energetycznej.

Masz pytania dotyczące dofinansowań? Skontaktuj się z jednym z naszych doradców. Jeśli nie do końca wiesz z jakiego dofinansowania będziesz mógł skorzystać, skontaktuj się z ekspertem.  Doradzimy w sprawie możliwego wsparcia a jeśli będziesz zainteresowany, uzyskamy dla Ciebie możliwie najwyższą dopłatę!

Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00.
Doradca ds. dofinansowań
Irena Kaczmarek
+48 696 427 815
i.kaczmarek@bio-klim.pl
Doradca ds. dofinansowań Sandra Barron
+ 48 734 688 806
s.barron@bio-klim