Mitsubishi Electric - czołowy producent pomp ciepła i klimatyzacji

Produktów marki z tej kategorii nie trzeba nikomu przedstawiać — od wielu lat są jednymi z najważniejszych graczy w branży elektrotechnicznej. Japoński konglomerat wszedł również na rynek odnawialnych źródeł energii, dostarczając użytkownikom wydajne i niezawodne rozwiązania. W naszej ofercie znajdziesz pompy ciepła Mitsubishi Electric – ZUBADAN, ECO INVERTER oraz kilka innych flagowych modeli. Przekonaj się, dlaczego zasługują na Twoje zaufanie!

Mitsubishi Electric — rozwiązania przyjazne użytkownikom

Naszym klientom dostarczamy urządzenia, które dzięki wielu atutom świetnie sprawdzają się w gospodarstwach domowych. Najważniejszym z nich jest wysoka wydajność — pompy ciepła Mitsubishi Electric osiągają duże wartości COP (Coefficient of Performance, czyli współczynnik określający proporcję pobranej energii do uzyskanego ciepła lub chłodzenia). Nowoczesne modele, takie jak ZUBADAN czy ECO INVERTER wykorzystują również technologię inwerterową optymalizującą oszczędzanie energii.

Pompy ciepła Mitsubishi Electic ECO INVERTER i ZUBADAN cechują się także trwałością i niezawodnością. Nowoczesne podzespoły umożliwiają długie lata bezawaryjnej pracy. Są również przyjazne idei Smart Home — współpracują z innowacyjnymi systemami sterowania, np. przez aplikację mobilną (Mel Cloud). Dodatkową zaletą urządzeń jest niska emisja hałasu — nie będą zakłócać miru domowego.


Pompy ciepła od Mitsubishi Electric – tylko od Bio-Klim


Jeśli zastanawiasz się nad inwestycją w odnawialne źródła energii, nasza oferta jest warta Twojej uwagi. Oferujemy nie tylko wydajne i niezawodne pompy ciepła Mitsubishi Electric, takie jak ZUBADAN czy ECO INVERTER. Naszym klientom udzielamy także profesjonalnego doradztwa — pomożemy Ci w doborze urządzenia o właściwej mocy. W sprzedaży mamy również dodatkowy osprzęt. W razie jakichkolwiek problemów możesz liczyć na fachową obsługę posprzedażową oraz serwis. Zamawiając u nas, otrzymujesz gwarancję świetnie dobranego rozwiązania, które utrzyma pełną sprawność na długie lata!

Dzielimy pompy ciepła Mitsubishi na Eco-Inverter i Zubadan. Modele te różnią się od siebie i nadają się do różnych budynków.

Zubadan to pompy ciepła przeznaczone głównie do budynków modernizowanych z instalacją grzejnikową. Nadają się również do nowych do nowych domów z instalacją podłogową jednak dużych powierzchniach.

Model Zubadan jest flagowcem i wyróżnia się spośród innych pomp ciepła między innymi:

  • układ wyposażony w opatentowaną technologię wtrysku Flash Injection - która umożliwia stabilizację natężenia przepływu czynnika chłodniczego nawet przy niskich temperaturach zewnętrznych

  • utrzymanie swojej nominalnej mocy do -15 st. C na zewnątrz

  • gwarantowany zakres pracy do -28 st. C na zewnątrz a w nowych modelach dostępnych od 2024 roku do -30 st. C

  • niewielkie przyłącza chłodnicze 1/4” i 1/2”

  • wysoką temperaturą zasilania, bez użycia grzałek elektrycznych. Maksymalna temperatura zasilania to 60 st. przy temp. zewnętrznej do -7 st. C oraz 55 st. C  przy temp. zewnętrznej do -15 st. C


Wykorzystanie pomp ciepła Ecodan możliwe jest również w dużych obiektach charakteryzujących się wysokim zapotrzebowaniem na moc grzewczą. Modele Zubadan możemy łączyć w systemy kaskadowe, które umożliwiają uzysk mocy grzewczej do 150 kW. Producent umożliwia nam połączenie do 6 urządzeń o tej samej mocy grzewczej. Praca jednostek pracujących w kaskadzie jest na bieżąco monitorowana i kalkulowana na podstawie zapotrzebowania na moc grzewczą/chłodniczą. Dzięki funkcji optymalizacji czasu pracy, każda jednostka w kaskadzie pracuje w jednakowym cyklu życia. Dodatkowo jeśli jedna jednostka będzie działać nieprawidłowo, inna jednostka automatycznie uruchamia się co zapobiega całkowitemu zatrzymaniu się systemu.

Model Eco Inverter jest jednostką najczęściej stosowaną w nowych
budynkach. Ich zalety to m.in:

  • klasa efektywności energetycznej A+++

  • gwarantowany zakres pracy do -25 st. C na zewnątrz

  • maksymalna temperatura zasilania to 60 st. bez użycia grzałek elektrycznych

  • możliwa praca w trybie autoadaptacji - pompa sama "uczy się" budynku i jego potrzeb

  • niski poziom mocy akustycznej


Wartym uwagi jest również najnowszy model Eco Inverter z technologią Hyper Heating. Mitsubishi Electric specjalnie z myślą o klientach mieszkających w bardzo zimnym klimacie, przygotowało "wzmocnioną" wersję Eco Inverterów nie tracąc przy tym efektywności energetycznej.

Dzięki usprawnieniu pompa ciepła Eco Inverter tak jak w przypadku Zubadan utrzymuje swoją nominalną moc grzewczą przy temperaturze zewnętrznej do -15 st. C. Dodatkowym atutem jest grzałka tacy ociekowej wbudowana w jednostkę zewnętrzną.