Jak działa instalacja z falownikiem standardowym?

W rozwiązaniu prezentowanym na tej stronie falownik standardowy montowany jest wewnątrz budynku np. w wydzielonym pomieszczeniu bądź na zewnątrz pod zadaszeniem.
Falownik odpowiada za zamianę prądu stałego (wyprodukowanego w instalacji fotowoltaicznej) na prąd zmienny zasilający urządzenia w domu. W zależności od mocy falowniki mogą być jedno- lub trójfazowe.

W przypadku standardowej instalacji panele fotowoltaiczne są ze sobą połączone szeregowo, a cała energia trafia do głównego falownika. Taki układ wymusza sytuację, w której wszystkie panele fotowoltaiczne muszą pracować z jednakową mocą. W przypadku gdy występują np zacienienia urządzenia działające wydajniej dopasowują się do sprawności najsłabszego ogniwa w łańcuchu, czyli obniżają swoją efektywność. Rozwiązanie to jest preferowane w miejscach w których nie występuje czasowe zacienienie, np. grzewa w pobliżu instalacji, kominy na budynku, a nawet silne zabrudznia modułów.

Instalacja oparta na falowniku wprowadza jednak ograniczenia dotyczące maksymalnej mocy instalacji. Dana instalacja może mieć moc maksymalnie taką jaką wskazuje falownik. W przypadku rozbudowy wymagana będzie wymiana falownika na mocniejszy. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy decyzja o powiększeniu instalacji zapadła już na etapie pierwotnego projektu, w którym założono zakup większego falownika, aby później łatwiej połączyć dodatkowe panele.

Jak działa instalacja fotowoltaiczna z falownikiem standardowym?

Instalacja z falownikiem standardowym

Szczegóły oferty:

Oferta dotyczy sprzadaży i montażu instalacji fotowoltaicznej .

W skład oferty wchodzą:

  • panele monokrystaliczne o mocy 400 Wat o wymiarach panela: 1754 x 1096 x 30 mm
  • falownik firmy Sungrow SGxx.0RT lub równoważny
  • konstrukcja dachowa
  • zabezpieczenie AC / DC oraz okablowanie
  • montaż oraz uruchomienie instalacji
  • zgłoszenie do operatora / zgłoszenie ppoż (jeśli dotyczy)Informacje dodatkowe:

  • gwarancja falownika – 10 lat.
  • gwarancja paneli na moc – 25 lat / gwarancja paneli na produkt – 12 lat
  • gwarancja na montaż instalacji – 24 miesiąc
Informujemy, iż odpowiedź na Państwa pytanie zostanie udzielona przez firmę F.H.U. BIO-KLIM Adam Jańcik na podany adres e-mail. Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez firmę F.H.U. BIO-KLIM Adam Jańcik dla celów udzielenia odpowiedzi. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do uzyskania odpowiedzi. Administratorem danych jest firma F.H.U. BIO-KLIM Adam Jańcik.