Jak działa instalacja z mikroinwerterami?
W powyższym rozwiązaniu mikroinwertery montowane są pod panelami fotowoltaicznymi. Mikroinwertery, tak samo jak w przypadku falownika, odpowiadają za zamianę prądu stałego (wyprodukowanego w instalacji fotowoltaicznej) na prąd zmienny zasilający urządzenia w domu. Każdy proponowany przez nas mikrofalownik obsługuje do 4 modułów fotowoltaicznych.
Dużą zaletą mikroinwerterów jest optymalna praca instalacji. Opierając instalację na mikrofalownikach, inwestor otrzymuje kilka układów, które pracują niezależnie od siebie. Jest to dobre rozwiązanie w przypadku np. awarii. Jeśli jedno urządzenie będzie wymagało interwencji serwisowej, tylko moduły fotowoltaiczne, które są połączone z wadliwym mikroinwerterem zaprzestaną swojej pracy. Pozostałe będą bez zakłóceń generowały kolejne kilowatogodziny energii. Dzięki temu, inwestor nie odczuje dużego spadku produkcji. Rozwiązanie to jest preferowane w miejscach w których występuje przejściowe zacienienie instalacji, np. kominy, czy stojące w pobliżu drzewa, które rzucają cień na instalację.
Mikroinwertery fotowoltaiczne pozwalają również na łatwą rozbudowę instalacji, którą można zwiekszyć w dowolnym momencie. Wystarczy jedynie dokupić dodatkowe moduły i wpiąć je razem z mikrofalownikiem do układu.