Jak działa instalacja z mikroinwerterami?

W powyższym rozwiązaniu mikroinwertery montowane są pod panelami fotowoltaicznymi. Mikroinwertery, tak samo jak w przypadku falownika, odpowiadają za zamianę prądu stałego (wyprodukowanego w instalacji fotowoltaicznej) na prąd zmienny zasilający urządzenia w domu. Każdy proponowany przez nas mikrofalownik obsługuje do 4 modułów fotowoltaicznych.


Dużą zaletą mikroinwerterów jest optymalna praca instalacji. Opierając instalację na mikrofalownikach, inwestor otrzymuje kilka układów, które pracują niezależnie od siebie. Jest to dobre rozwiązanie w przypadku np. awarii. Jeśli jedno urządzenie będzie wymagało interwencji serwisowej, tylko moduły fotowoltaiczne, które są połączone z wadliwym mikroinwerterem zaprzestaną swojej pracy. Pozostałe będą bez zakłóceń generowały kolejne kilowatogodziny energii. Dzięki temu, inwestor nie odczuje dużego spadku produkcji. Rozwiązanie to jest preferowane w miejscach w których występuje przejściowe zacienienie instalacji, np. kominy, czy stojące w pobliżu drzewa, które rzucają cień na instalację.


Mikroinwertery fotowoltaiczne pozwalają również na łatwą rozbudowę instalacji, którą można zwiekszyć w dowolnym momencie. Wystarczy jedynie dokupić dodatkowe moduły i wpiąć je razem z mikrofalownikiem do układu.

Jak działa instalacja fotowoltaiczna mikroinwerterami?

Instalacja z mikroinwerterami

Szczegóły oferty:

Oferta dotyczy sprzadaży i montażu instalacji fotowoltaicznej .

W skład oferty wchodzą:

  • panele monokrystaliczne o mocy 400 Wat o wymiarach panela: 1754 x 1096 x 30 mm
  • mikroinwertert HOYMILES HMS-2000-4T
  • konstrukcja dachowa
  • zabezpieczenie AC / DC oraz okablowanie
  • montaż oraz uruchomienie instalacji
  • zgłoszenie do operatora / zgłoszenie ppoż (jeśli dotyczy)


Informacje dodatkowe:

  • gwarancja falownika – 12 lat.
  • gwarancja paneli na moc – 25 lat / gwarancja paneli na produkt – 12 lat
  • gwarancja na montaż instalacji – 24 miesiące
Informujemy, iż odpowiedź na Państwa pytanie zostanie udzielona przez firmę F.H.U. BIO-KLIM Adam Jańcik na podany adres e-mail. Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez firmę F.H.U. BIO-KLIM Adam Jańcik dla celów udzielenia odpowiedzi. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do uzyskania odpowiedzi. Administratorem danych jest firma F.H.U. BIO-KLIM Adam Jańcik.